Responsive Kurumsal ve E-Ticaret Web Tasarım

Kurumsal Web Site Tasarımı 

Web Sitesi olarak firmaların en sıklıkla tercih ettiği tasarım Kurumsal web sitesidir. Kurumsal web sitesi, kurumun kurumsal kimliği ile uyumlu ve kurumsal öğeleri ön plana çıkarabilecek altyapıya sahip bir şekilde tasarlanmalıdır. Kurumlar için hazırlanan web sitesi, tasarlanırken hedef kitle mutlaka planlanmalıdır. Web sitesi ziyaretçi profili ve ziyaret bölgesi düşünülerek web sitesi yapılmalıdır. Kurumun web sitesi müşterilere, rakiplere, iş başvurusunda bulunacak personel adaylarına ve yeni potansiyel müşterin ziyaret edileceği düşünülerek hazırlanmalıdır.  Web sitesinin farklı bölgelerdeki internet erişim hızı kaynaklı erişim sorunları oluşturmaması amacıyla mümkün olduğunca hızlı açılan ve her bölgeden erişime müsaade edecek bir yapıda olması önemlidir.Kurumsal web sitesi özellikle kurum logosu ile olan uyumu ve kurum kimliğine uygun olarak tasarlanıyor olması sebebiyle kurumsal web sitesi olarak adlandırılır. Tamamen firmaların ihtiyaçları doğrultusunda kurumsal web sitesi içeriği oluşturulabilir. 

 

E-Ticaret Web Site Tasarımı 

E-ticaret sitesi, eticaret sitesi yada satış sitesi olarak adlandırılan elektronik ticaret sitesi artık her geçen gün artan Pazar payına sahip olan internette online satış yapmak amacıyla kurulan web siteleridir. E-ticaret siteleri üzerinden farklı ürün yada hizmet gruplarının satışı gerçekleştirilebilmektedir. E-ticaret sitesinde en çok önem ve hassasiyet gerektiren konu bizce sitenin satış yapma kapasitesi yanında güvenilir bir altyapıya sahip olmasıdır. E-ticaret sitesi kullanımı kolay internet üzerinde ürün yada satışı yapılan hizmeti iyi ifade eden kanunlara uyumlu bir yapıda olmalıdır. Her sayfası, tüm ziyaretçi davranışlarının takip edilebildiği bir yönetim paneline sahip olmalı şatış yapabilmek ve veya satışları artırmak amacıyla sürekli olarak sitede geliştirmeler yapılma imkanı olmalıdır.  E-ticaret sitesi sadece üyelere satış imkanı tanıdığı gibi üyelik olmadan hızlı alışveriş imkanı da sunabilmelidir.Tüm bunların yanında bankacılık kanunlarına uyumlu bir alt yapıya sahip olmalıdır.

Responsive Tasarım Nedir ve Faydaları Nelerdir ?

Bu tasarım ile laptop, masa üstü bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından web sitesi uyum sağlamaktadır. Yani, ekran boyutu ne olursa olsun web sitesinin içerik boyutları, kullandığınız cihaza uyumlu olmaktadır. Özellikle cep telefonlarından web sitelerine giriş yapıldığında sayfa boyutu büyük gelmektedir, ziyaretçi ekranı kaydırmak zorunda kalır ve sayfa içeriklerini belli oranda büyütebilir, bu büyütme esnasında ise içerikler belirsizleşir. Responsive tasarım sayesinde, kullandığınız cihazın ekran boyutuna göre sayfa içerikleri şekil alır ve bu sorunları yaşamanıza engel olur. Responsive tasarım, web sitesinin tasarım aşamasında ayrıcalıklar sunmaktadır. Ayrı ayrı web sitesi açarak müşteri kitlesini arttırmaya çalışmak yerine, tüm cihazlar ile uyum sağlayan bu tasarım şekli ile tek site açılır. Böylelikle hem tasarruf sağlanmış olur hem de tek websitesi üzerinden ziyaretçilere hitap eden işletmeler daha avantajlı olur.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uyumluluğu Nedir ?

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. 

Web Sitesinde Sektörel Çözümler Nedir ?

Bir Web Sitesi kurumsallığı ve modüler kullanım olanaklarının yanında hizmet verdiği sektörede hitap etmelidir. Hangi sektörde olursanız olun size özel bir çözümümüz mevcuttur, Emlakçı, Cafe, Restoran, Rent a Car, Diş Hastanesi, Avukatlık bürosu, Muhasebe Ofisi, Üretimhane, Gıda Sektörü, İlaç sektörü, İnşaat sektörü, Tesisatçı, Elektirikçi, Kombi Servisi, Otel, Pansiyon vb. gibi hangi sektörde olursanız olun sadece sizin sektörünüze özel modül ve eklenti seçeneklerimiz ile hep bir adım önde olacaksınız. 

Bu modül ve eklentiler, sitenizin kullanım işlevselliğini arttırdığı gibi sizide gereksiz iş yüklerinden kurtarmış olacaktır. Örneğin Emlak ofisleri için Listeleme modülü, Restoran ve Cafeler için rezervasyon ve sipariş modülü, Muhasebeciler için hesaplama araçları, Rent a Carlar için online kiralama modülü gibi ve buraya sığdıramadığımız çok sayıda modül seçeneği bulunmaktadır. 

Ücretsiz Arama Motoru Webmaster Kaydı !

Arama Motoru Optimizasyonu ve Arama Motorlarına Kayıt birbirlerinden farklı kavramlardır. Arama Motoru Optimizasyonu; web sitenizin arama sonuçlarında mümkün olan en üst sıralarda yer alması için yapılan bir işlemdir. Arama Motorlarına Kayıt ise web sitenizin varlığının arama motorlarına haber verilme işlemidir.

Arama Motorlarına kayıt olmakla Arama Motoru Optimizasyonu yapmış olmazsınız. Sitenizin arama motorlarının dizininde yer aldığından emin olmak istiyorsanız, sitenize gelen çok sayıda bağlantı varsa, Web veri toplayıcıları sitenizi otomatik olarak bulacaktır. Web veri toplayıcıları Internet üzerinde “gezinerek” motorun site veritabanını güncelleştirir. Siteniz otomatik olarak görüntülenmiyorsa, bir gönderim hizmeti aracılığıyla veya kendiniz, sitenizi dizine alınması için göndermeniz gerekmektedir.

Ücretsiz Haritalar / Navigasyon Kaydı !

Web sitenizi ya da firmanızı Google, Yandex ve Apple harita ve navigasyon cihazlarına kayıt ediyoruz. Günümüz koşullarında navigasyon ve harita uygulama sistemlerinin %90’nına yakını Google, Yandex ve Apple uygulamalarını kulanmaktadır. Bu sayede ofisinize ya da dükkanınıza gelecek kişiye dakikalarca adres tarif etmek zorunda kalmayacaksınız. 

Telefonundan ya da navigasyon cihazından firma adınızı yazarak direk adresinize ulaşabilecekler. Ayrıca hiç müşteriniz olmayan birileri yakınlardaki firmaları arattığında yeni müşteriler kazanabileceksiniz. Bir navigasyon veya navigasyon uygulaması açık cep telefonu cihazı firmanızın yanından geçerken ekranda sol tarafta X firması var gibi ibarelerle bedavadan reklam yapmış olacaksınız.

Ücretsiz My Business ve Rehber Kaydı !

Müşteriler İnternet'te sizi aradığında orada olun. Müşterilerin sizinle temasa geçebilmesi için işletmeniz hakkındaki doğru bilgileri Google ve Yandex Arama'ya sordugunda firmanızla ilgili özet bilgiler hemen ekranın sağında çıkı versin.

Firmanızla ilgili görseller, yol tarifi, web sitesi, adres, telefon numarası, çalışma saatleri vb. bilgiler en hızlı yoldan müşterilerinizin karşısına çıksın, size soru sorabilsin, yorum yapabilsin. örnek aramayı google ve yandex arama kısmına 'pusulatech' yazarak dene-yebilirsiniz. Bu özellik müşterinizin sizinle iletişime geçmesinin en kısa, en pratik ve en hızlı yoludur. Bu özelliği aktif ederek Google ve Yandex’den XML ile veri çeken diğer tüm sitelere de otomatik olarak kaydolmuş olacaksınız ve gelişmekte olan üçüncü parti firma rehberlerinin tamamında görünür olacaksınız.