Simetrik (RadyoLink) Kurumsal İnternet Erişim Hizmetleri

Hızlı ve verimli internet kullanımına dair farklı çözümler giderek gelişiyor. Bu gelişmelerden birisini ifade eden radyolink internet, elektromanyetik dalgalar üzerinden internet erişimini mümkün kılıyor. Oldukça güçlü ve verimli dalgaların internet teknolojisinde kullanılmaya başlanmasının ana sebebi, kablo erişiminin mümkün olmadığı veya maliyet arz ettiği bölgelerde hızlı internet kullanımını daha pratik ve ucuz hale getirmektir.

Bu anlamda radyolink ile sağlanılan internet altyapısı, kablolu internet altyapı çözümlerine göre çok daha az maliyetlidir. Sanıldığının aksine elektromanyetik dalgaların geniş bir koridora yayılma durumu olmadığı için de internet hızı kablolu sisteme göre çok daha yüksektir. Elektromanyetik dalgaların oldukça dar bir alan içerisinde oka benzer bir şekilde hedefe yönelmeleri, dağılmamaları ve geniş koridor oluşturmamaları internet hızında önemli bir avantaj sağlıyor.

Yayıncılık sektörü açısından da önem arz eden radyolink teknolojisinden oldukça fazla yararlanılıyor. GSM operatörleri için de kaçınılmaz bir teknolojiyi ifade eden radyolinklerin internet için kullanımının öngörülmesiyle daha ucuz ve daha hızlı internet alternatifi doğmuş oldu. Havadan sağlanılan internet hızının 20 Mbps’nin üzerine çıkması mümkündür. Hizmeti talep eden kurumun ihtiyaçlarına göre hız artışının mümkün kılınabildiği teknoloji, yoğun şekilde internet kullanan işletmeler için uygun olduğunu ifade edebiliriz.

Hangi Firmalar İçin İdeal ve Avantajları ?

Kendi uygulama alanlarında sunucu barındıran ve uygulamalarını internet üzerinden erişim sağlanması isteyen firmalar için ideal çözümler sağlar. Bu sayede data erişimi konusunda hem iç ihtiyaçlar karşılanır hem de barındırma çözümleri ile farklı barındırma çözümleri için ek maliyetler ödemezler. Radyolink erişimi her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışmaktadır.  Avantajları;

  • Yüksek bant genişliğinde daha uygun fiyatlar ve Simetrik kurumsal internet hizmeti alırsınız
  • 7/24 takip edilen hatlarınızın kesintisiz çalışması garanti edilmesi,
  • Radio link üzerinden aldığınız erişimi ihtiyacınıza göre çok hızlı şekilde artırabilirsiniz.

 

 

Hizmetini Verdiğimiz Sistem, Barkod, Printer ve Network Markalarımız !

Diğer Sistem ve Network Hizmetlerimiz !